İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Fitmoda
  2.  / 
  3. Eldiven & Koruyucular
Eldiven & Koruyucular

Eldiven & Koruyucular

Devamını Oku
1990 TL
Sepete Ekle

Eldiven & Koruyucu Çeşitleri

Eklemlerinizde terleme yapmadan, söz konusu bölgeyi kuru tutan, nemi önleyen, özel dokuma teknolojileri ile ek konfor sunan, avuç içi gibi hassas yüzeyleri tahrişten koruyan spor eldivenlerini ve diğer koruyucu çeşitlerini kendi içinde kategorilere ayıracak olursak…

Fitness Eldiveni

Fitness eldivenleri, özellikle vücut geliştirme sporcuları ve ağırlık antrenmanlarına öncelik veren fitness tutkunları tarafından tercih edilir. Fitness eldivenleri antrenman sırasında sağlam bir tutuş deneyimi ve destek sunar.

Dizlik, Bileklik & Spor Dirseklik

Dizlik, bileklik ve spor dirseklik gibi spor aksesuarları, sporculara konforlu bir antrenman deneyimi vadeder. Bileklik, dizlik ve dirseklik çeşitleri uygulanan spor türüne göre farklı yapıda olabilir. Darbe direnci ya da stabilite gibi konulara yönelik olarak geliştirilen ürünler mevcuttur. Örneğin voleybol dizliklerinde genelde darbeye karşı pad bulunur. Farklı spor aktivitelerinde ise bandaj şeklindeki dizlikler tercih edilebilir.

Strap (Ağırlık Kaldırma Kayışı)

Strap ya da ağırlık kaldırma kayışı; antrenman yaparken çekme ve kaldırma hareketlerinde elde oluşan baskıyı azaltmak amacıyla geliştirilmiştir. Özellikle kuvvet antrenmanlarında kullanıla ağırlık kaldırma kayışları barı daha sağlam şekilde kavramanıza destek olur.

Bar Pedi & Bar Grip

Bar pedi ve bar grip aynı zamanda bar destek minderi olarak da anılır. Bara geçirilen bu ekipman ağırlık kaldırırken ellerinizdeki baskıyı hafifletme amacıyla tasarlanmıştır.

Ağırlık Kemeri

Yüksek ağırlıkların kaldırıldığı antrenmanlarda yaygın olarak kullanıldığı bilinen ağırlık kemerleri, ağırlık kaldırma esnasında karın, bel ve sırt bölgesine destek olma amacıyla tasarlanmıştır. Ağırlık kemerleri farklı genişlik, uzunluk ve desene sahip opsiyonları ile öne çıkar.

Diğer Eldiven & Koruyucular

Bu kategoride dövüş sporları için de kullanılabilen kum torbası eldiveni gibi farklı spor türlerine özgü ürünler yer alır.

 

Eldiven ve Koruyucu Ekipmanların Öne Çıkan Özellikleri

Bu kategoride yer alan ekipmanlar; ayarlanabilir yapı, esneklik, pratik şekilde giyme-çıkarma, hareket serbestliği, havalandırma, taşıma kolaylığı, kaymayı önleme, teri dışarı atma ve çabuk kuruma gibi özellikleri ile öne çıkarlar.

 

Eldiven & Koruyucu Markaları

Eldiven ve koruyucu ekipmanlar söz konusu olduğunda tüm dünyanın tanıdığı isimlerin yanı sıra, yerli üretimde kalitesi ve konforuyla adından söz ettiren markaların ürünleri de öne çıkar. Harbinger, Nike, Under Armour ve MuscleCloth gibi birçok markanın ürünlerini fitmoda.com üzerinden inceleyebilir, üyelere özel indirim ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 

Eldiven & Koruyucu Fiyatları

Eldiven ve koruyucu ekipmanların fiyatları ürün materyali, markası, kullanım türü gibi çeşitli faktörler nedeniyle farklılık gösterebilir. Egzersiz seanslarınızı eldiven ekipmanları ile zenginleştirmeyi düşünüyorsanız, supplementler.com ve fitmoda.com üzerinden size özel indirim ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Eldiven ve Koruyucu Ekipman Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eldiven ve koruyucu ekipman seçerken, ürünün materyali, fonksiyonları ve kumaş cinsi gibi özellikler öne çıkar. Dizlik, ağırlık kaldırma kayışı, fitness eldiveni ve dirseklik gibi ekipmanlar, hareket alanını kısıtlamamalı fakat bir yandan da stabiliteyi korumaya da destek olmalıdır. Kayma ya da sürtünme gibi riskleri azalmaya yardımcı olabilecek yapıda özelliklere sahip, pratik şekilde ayarlanabilen ürünleri tercih etmek önemlidir. İlgilendiğiniz spor dalı veya egzersiz türüne göre tasarlanmış ekipmanları, fitmoda.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

 

Eldiven ve Koruyucu Ekipmanların Faydaları Nelerdir?

Fitness eldivenleri ve ağırlık kaldırma kayışlarının, sporcular tarafından tekrarlanan hareketlerde sürtünmeden kaynaklanabilecek nasırları, su toplamaları ve aşınmaları önleme amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Koruyucu ekipmanlar ise ayak ve el bileği ya da bel gibi bölgeleri desteklemek amacıyla kullanıldığı bilinmektedir.

 

Eldiven ve Koruyucu Ekipmanlar Nasıl Temizlenir?

Ekipmanlarınızı kullanmadığınız zamanlarda kuru ve nemsiz bir yerde muhafaza edin. Genelde fitness eldiveni gibi ekipmanlar kurutmak için direkt güneş altında bırakılmaz. Makinede yıkanabilen farklı dizlik ve dirseklik gibi modeller de mevcuttur. En doğru bilgi için ürün açıklamalarında yer alan kullanım talimatlarını takip edebilirsiniz.