İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Fitmoda
  2.  / 
  3. Fitness Ekipmanları
Fitness Ekipmanları

Fitness Ekipmanları

Devamını Oku

Fitness Ekipmanı Seçenekleri

Fitness seviyenizi geliştirme konusunda size destek olacak ürün çeşitlerini kendi içinde kategorilere ayıracak olursak…


Direnç Lastiği & Esneme Bantları

Direnç lastiği ve esneme bandı genellikle kuvvet antrenmanları için kullanılan, elastik yapıdaki egzersiz ekipmanıdır. Uzun zamandır egzersiz yapanlar ve egzersize yeni başlayanlar için temel bir ekipman olabilir. Direnç bantları; orta, hafif ve sert gibi farklı direnç seçenekleri ile karşımıza çıkar. Farklı seviyelerdeki direnç bantları ayrıca set olarak da satışa sunulur.

Dambıl & Ağırlık Setleri

Dambıl ve ağırlık setleri, spor salonundaki egzersiz makinelerine ihtiyaç duymadan da ağırlık antrenmanlarınızı yapmanızı mümkün kılar. Dambıllar ve bilek ağırlıkları, yanı zamanda serbest ağırlıklar olarak da adlandırılır. Serbest ağırlıklar ile evinizde de ağırlık antrenmanı yapabilirsiniz.

Roller & Masaj Topları

Köpük rulo ya da diğer adıyla foam roller; yoğun köpükten yapılmış silindirik bir egzersiz ekipmanıdır. Foam roller; bacaklar, sırt, kalça kasları ve hatta üst gövde dahil olmak üzere çeşitli kas gruplarına uygulanabilir. Roller ve masaj topları genellikle ısınma veya soğuma rutinlerinin bir parçası olarak masaj yapma amacıyla kullanılır.

Sağlık & Pilates Topları

Sağlık topu, egzersiz topu veya stabilite topu olarak da bilinen pilates topları, genel fitness pilates antrenmanlarında yaygın olarak kullanılan bir ekipmandır. Bu toplar yumuşak, elastik bir malzemeden yapılmıştır ve çapları genellikle 55 ila 85 santimetre arasındadır. Pilates topları, farklı kas gruplarını hedef alan çok çeşitli egzersizler için kullanılabilir.

El Yayı & El Güçlendiriciler

El yayı & el güçlendiricileri olarak adlandırılan ekipmanlar genellikle sünger tutamaçlara sahiptir. Ayrıca silikon yapıda el egzersiz topu çeşitleri de bulunur. El yayı çeşitleri özellikle kol ve bilek gücü isteyen tenis, basketbol, bowling, powerlifting ve vücut geliştirme gibi farklı sporlarda sıkça kullanılır.

Şınav & Barfiks Ekipmanları

Şınav ve barfiks ekipmanları; sadece spor salonunda değil evde de vücut geliştirme egzersizleri yapmanıza olanak tanır. Göğüs, sırt ve kol kaslarınızı aynı anda hedef alan egzersiz hareketlerini gerçekleştirmek için şınav aleti ve barfiks barı kullanabilirsiniz.

Atlama İpi

Atlama ipi pratik şekilde yanınızda taşıyabileceğiniz bir fitness ekipmanıdır. Atlama ipleri farklı uzunluklarda yer alabilir. Ayrıca ayarlanabilir yapıda ve ağırlığa sahip atlama ipi çeşitleri de mevcuttur.

Yoga Matı & Egzersiz Minderi

Yoga matı ve egzersiz minderleri, antrenman sırasında el ve ayaklarınızın zeminde sabit kalmasına destek olur. Yoga matı ve egzersiz minderlerini; evde, spor salonunda ve açık hava antrenmanlarınızda kullanarak konforlu bir egzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

Multifonksiyonel Ekipmanlar

Evde kapsamlı bir şekilde antrenmanı yapmanızı sağlayan multifonksiyonel ekipmanlar ile kondisyon egzersizleri ve direnç çalışmaları yapabilirsiniz.

Sehpalar & Mekik Ekipmanları

Egzersiz tekeri ve dambıl standı gibi farklı seçeneklerin yer aldığı sehpalar ve mekik ekipmanları kategorimizde kol, sırt ve karın egzersizleri için kullanabileceğiniz pek çok seçenek yer alır.

Diğer Fitness Ekipmanları

Diğer fitness ekipmanları kategorisinde yoga çemberi, yoga bloku ve denge diski gibi pek çok seçenek yer alır. Yoga ve fitness pratiklerinizde size yardımcı olabilecek ekipmanlarla, hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

 

En İyi Fitness Ekipmanı Markaları

Çeşitli spor aktivitelerini ve egzersiz rutinlerini desteklemek için geniş bir ürün yelpazesi sunan pek çok marka yer alır. Fonksiyonel yaklaşımları ile öne çıkan; MuscleCloth, Nike, Seeka ve Reebok gibi global ve yerel markaların fitness ekipmanlarını; fitmoda.com üzerinden inceleyebilir, farklı ödeme seçeneklerinden yararlanarak satın alabilirsiniz.

 

Fitness Ekipmanlarının Fiyatları

Fitness ekipmanlarının fiyatları; kullanılan malzeme, marka ve kullanım alanı gibi faktörler nedeniyle çeşitlilik gösterebilir. Egzersiz seanslarınızı fitness ekipmanları ile zenginleştirmeyi düşünüyorsanız; fitmoda.com’da farklı fiyat aralıklarında yer alan pek çok ekipmana ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Fitness Ekipmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fitness ekipmanları seçerken, ilgilendiğiniz ürüne ait özellikleri ve egzersiz seviyenizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Örneğin yoga matları daha ince yapıda egzersiz matları ise daha kalın yapıdadır. Direnç bantlarının ise fitness seviyesine uygun şekilde gerilme opsiyonu sunan çeşitleri bulunur. Yeni başlayanlar ve daha geniş bir hareket aralığı gerektiren egzersizler için hafif seviyedeki direnç bandı daha uygun olabilir. Fitness ekipmanları geniş bir skalada yer aldığı için her ekipmanı kendi içinde değerlendirmek ve bu konuda araştırma yapmak önemlidir.