İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Fitmoda
  2.  / 
  3. Kinesio

Kinesio

Devamını Oku

Kinesio Sporcu Ağrı Bantları

Kinesio kurulduğu yıldan günümüze, lokomotor sinir hastalıkları denilen bel ve boyun fıtıkları, kalça ve diz kireçlenmesi, kas ve iskelet sistemindeki pek çok hastalığın getirdiği rahatsızlıkları hafifletmeye ve insanları iyi hissettirmeye odaklanmıştır. Odaklandığı bu hedef doğrultusunda ürettiği ağrı bandı çeşitleri günümüzde fizyoterapistler, sertifikalı atletik eğitmenler, masaj terapistleri, doktorlar, hemşireler ve akupunktur uzmanları tarafından günlük ağrıları ve tıbbi rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Kasın kasılmasını ve gerginliğini azaltan Kinesio bandı ağrıyı azaltırken hareket fonksiyonlarını artırır. Özellikle atletizm ile ilgilenen sporcular tarafından bu ağrı bantları sıklıkla kullanılmaktadır.

Kinesio Kalite ve Güvencesi

Spor camiası tarafında yaygın olarak bilinen Kinesio markası, hem tıbbi ortamlarda hem de spor antrenmanlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Dünyadaki birçok sağlık uzmanı tarafından en çok tavsiye edilen ETT yöntemi ve ETT ağrı bandı olan Kinesio ürünleri, dünya genelinde 100.000’den fazla klinikçinin desteğini alan tek terapötik bant şirketidir.