İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Fitmoda
  2.  / 
  3. Erkek Spor Giyim
  4.  / 
  5. Spor Ayakkabı

Spor Ayakkabı

Devamını Oku

Voleybol ayakkabısı voleybol için tasarlanmıştır. tenis ayakkabısı tenis. Yürüyüş ayakkabısı daha sert; koşu ayakkabısı daha esnektir, genellikle daha fazla etki için ekstra yastıklamaya sahiptir.  Her etkinlik kendi ayakkabısına ihtiyaç duyar ve ister inanın ister inanmayın bu durum, daha fazla ayakkabı almanızı sağlamak için hazır giyim endüstrisi tarafından uygulanan bir taktik değildir.

Yaptığınız Antrenmana Göre Spor Ayakkabınızı Seçin

Üreticiler, sporcuların daha iyi performans göstermeleri ve yaralanma olasılığını azaltmaları için her sporun kendine has hareketlerini kolaylaştırmaya yardımcı olacak şekilde spor ayakkabı tasarlarlar. Çünkü, gerçekleştirmeyi planladığınız egzersize göre bir ayakkabı seçmek önemlidir. Bir spor salonu tutkunuysanız, yüksek yoğunluklu egzersizler için tasarlanmış çok amaçlı modeller satın almayı düşünebilirsiniz.

Ağırlık kaldırırken, ayağınızın zemine sağlam basması ve düz bir şekilde yeri kavraması önemlidir. Bu, düzgün bir form yaratır ve duruşunuzun size güvenli bir kavrama sunmasını sağlar. Dolayısıyla yüksek teknolojili, kalın tabanlı koşu ayakkabılarınızı ağırlık odasında giymemeniz gerekir. Ağırlık kaldırma rutininizi güvenli ve etkili tutmak için düz tabanlı ayakkabılar veya ince tabanlı koşu ayakkabısı tarzı modellere yönelmeniz en mantıklısıdır.

Kardiyo veya vücut geliştirme yapıyorsanız ayakkabılarınızdan ekstra destek beklemek hakkınızdır. Optimum hareket için ayaklarınızı sıkmayan, geniş ön paletli spor ayakkabıları tercih etmeniz gerekir. Ayak bileğinizi ve topuğunuzu destekleyen hafif spor ayakkabılar öncelikli tercihiniz olmalıdır.

Eğer koşucuysanız spor ayakkabınızdan bekleyecekleriniz bellidir. Dayanıklı ve nefes alabilen kumaşlar, maksimum yastıklama ve dayanıklılık sağlayan orta taban teknolojileri, nihai esneklik ve dayanıklılık için karbon, kauçuk taban koşu ayakkabısı arayışınızda size yol gösteren özelliklerin başında gelmeli.

Fitmoda, her türlü spor dalına, antrenman çeşidine uygun; hem açık hava hem de salon sporları yaparken kullanabileceğiniz sayısız model seçeneği ile aradığınız ayakkabıyı kolayca bulmanızı sağlar.

Ayağınızı Tanıyın

Elbette, hepimizin 10 ayak parmağı ve iki topuğu var. Ancak bunun ötesinde, ayaklar çeşitli şekillerdedir - ve ayağınızın nevi şahsına münhasır özelliklerini bilmek, doğru ayakkabı çiftini seçmenin anahtarıdır. Çoğu büyük marka artık her ayak tipine uygun bir model sunmakta.

Ayağınız zamanla büyüyüp değişebilir. Kilo alımı veya kilo kaybı ya da vücut yaralanmaları gibi faktörlerin tümü ayak boyutunda değişikliklere neden olabilir. Bu gibi durumlarda yeni ayakkabı numaranızı kabullenmeli ve ayağınızı küçük ayakkabınızın içine sokuşturmaya çalışmamalısınız. Ayak numaranız farklı markalar arasında da değişiklik gösterebilir; Adidas spor ayakkabı numaranız 44 iken Reebok spor ayakkabı numaranız 45 olabilir. Hatta ve hatta bir ayağınız diğerinden farklı bir boyutta da olabilir. Eğer, sol ayağınız sağ ayağınızdan yarım veya tam boyda daha büyükse, sol ayağınıza yani büyük olan numaraya göre alışverişinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Sayısız markanın onlarca modelini tek çatıaltında toplayan Fitmoda.com'da tam da ihtiyacınız olan ayakkabıyı hemen bulabilir, kolayca ve güvenle alışverişinizi yapabilirsiniz.